Slezskoostravská galerie slezskoostravska_logo

Slezskoostravská galerie je kulturním zařízením městského obvodu Slezská Ostrava. Vznikla v roce 2008. Svou činnost zahájila sérií výstav s architektonickou tematikou. V následujících letech přibyly výstavy fotografické, zaměřené na scénografii nebo slavné osobnosti. Od roku 2010 hrálo ve výstavním programu hlavní roli výtvarné umění (R. Fučíková, I. Kitzberger). Od roku 2011 byla dramaturgie galerie zaměřena na umělce, kteří jsou svým životem, prací nebo pedagogickou činností svázáni s Ostravou (K. Lepík, E. Damborská). V dalších letech se objevily také rozsáhlé výstavní projekty, jako například Ostrava art, Současný český industriál nebo Ostrava z druhé strany. Často se výstavy pořádají společně s dalšími kulturními institucemi a výjimkou nejsou ani výstavy zahraničních autorů (I. Haász, I. Piačka, A. Augustín).
Ve Slezskoostravské galerii se také pořádají tematické večery zaměřené na literaturu, hudbu, nebo divadlo, setkání s významnými osobnostmi, jako je například Petr Nárožný, Alfréd Strejček nebo Martina Kociánová, a koncerty, třeba písničkáře Jana Buriana.
V galerii se příležitostně konají také konference, společenské akce nebo semináře.
Slezskoostravská galerie je bezbariérová.

Volná prohlídka výstavy
    (Prostory Slezskoostravské galerie)
    Od Petřkovické venuše po Dolní oblast Vítkovice
    (První patro radnice) Volná prohlídka výstavy.
    Mental café
    Občerstvení, které nabízí kavárna s netradiční obsluhou.
  • 18.00, 19.00 a 20.00
    5 KUR Ostravská kapela