Ostravská muzejní noc 10. 6. 2017

 

Devátý ročník kulturního festivalu s názvem Ostravská muzejní noc se nezadržitelně blíží. V sobotu 10. června otevře od 17 hodin 39 ostravských institucí, které se věnují kultuře nebo vzdělávání, své dveře veřejnosti do pozdních večerních hodin. Nebudou chybět výstavy, komentované prohlídky, přednášky, projekce, koncerty, workshopy, tvůrčí dílny nebo scénická vystoupení. Do svého zákulisí vás pustí muzea, galerie, knihovny, školy, technické památky, kavárny, kluby, radnice, cirkus i centra se speciálním zaměřením.

Připojte se k nám a projděte si kulturní a vzdělávací zařízení v netradičních hodinách a s netradičním programem. I letos můžete využít autobusy čtyř muzejních linek zdarma. Těšíme se na vás, vaše děti, blízké, přátele, sousedy i známé. Program společného zahájení festivalu před budovou Nové radnice začne v 17.30 hodin. Vstupné je zdarma, ale pozor pouštíme jen návštěvníky s úsměvem na rtech a dobrou náladou!

Ostravská muzejní noc se koná pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a primátora statutárního města Ostravy Tomáše Macury

Festival finančně podpořil Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava

Festival muzejních nocí 2017 pořádá Asociace Muzeí a galerií České republiky s podporou Ministerstva kultury ČR.

Brožura ke stažení ve formátu PDF